24 sep 2015

Full-Time SOFERI DE TIR: OLANDA, GERMAIA SI BELGIA

H&M Impact Recruiting – Posted by adminAnywhere

Descrierea jobului

SOFERI DE TIR: OLANDA, GERMAIA SI BELGIA

Candidatilor li se pot aloca rute pe teritoriul a 1, 2 sau 3 din aceste tari.

Tip de contract: Contract de prestari servicii de tip Self-employed

Datele de plata ale remuneratiei: 100 EUR/ zi brut

Conditiile de cazare: Pre-identificata si oferita gratuit de catre Companie

Conditiile de asigurare a hranei: Costul cat si procurarea hranei cad in sarcina candidatului.

Personalitate preferata: Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitoare, serioase, prietenoase, in forma fizica si mentala buna.

Experienta si calificarea necesara: Min. 2 ani pe TIR de min. 25 t. Experienta trebuie avuta in ultimii 3 ani raportata la momentul prezent.

Detinerea permisului de conducere categoria C si E.

Nivel engleza solicitat: Mediu/ Advansat

Avantajele postului: – Plecarile pe acest program sunt rapide.

- Cazarea este identificata si platita de catre companie.

- Soferii contractati de catre una din companii vor plati impozit doar 5,5% din castigul brut, nu 19% cat ar plati in mod normal pe impozitul pe salariu.

- Datorita sistemului de plata al remuneratiei odata la 4 saptamani, soferii primesc 13 castiguri pe an.

- Castigurile insumeaza un total de 26.000 EUR/ an (brut), respectiv 23.250 EUR/ an (net).

- Fiecare 6-8 saptamani de munca pot fi urmate de 2 saptamani de pauza (daca candidatul doreste acest lucru);

- Costurile transportului pana in/ din tara unde isi are sediul compania contractoare sunt suportate de catre candidat. Candidatul va trebui sa calatoreasca in Olanda, Belgia sau Germani cu masina proprie sau inchiriata. Candidatii sunt obligati sa aiba la dispozitie aceasta masina pe durata sederii lor in una din aceste tari. Costurile cu aceasta (combustibil, intretinere, reparatii s.a) cad in sarcina candidatului.

Plecare: De regula 1-4 saptamani de la data aducerii la dosar a tuturor documentelor relevante pentru plasare*

* in functie de profilul candidatului

Job Categories: Transporturi/Distributie/Depozitare. Job Types: Full-Time.

119 total views, 1 astazi