24 sep 2015

Full-Time SOFERI DE TIR: BENELUX, GERMAIA, FRANTA SI ALTE TARI DIN UNIUNEA EUROPEANA

H&M Impact Recruiting – Posted by adminAnywhere

Descrierea jobului

SOFERI DE TIR: BENELUX, GERMAIA, FRANTA SI ALTE TARI DIN UNIUNEA EUROPEANA

Soferi de TIR container

Tip de contract: Contract individual de munca cu norma intreaga.

Datele de plata ale remuneratiei: Salariul lunar net este de 377 EUR. In plus, fiecare sofer primeste o diurna de 47 EUR pentru fiecare zi muncita.

Pentru lunile in care soferii muncesc 4 saptamani, acestia primesc un castig total de aproximativ 1787 EUR net.

Pentru lunile in care soferii muncesc 3 saptamani, acestia primesc un castig total de aproximativ 1317 EUR net.

Conditiile de cazare: Pre-identificata si oferita gratuit de catre Companie

Conditiile de asigurare a hranei: Costul cat si procurarea hranei cad in sarcina candidatului din diurna de 47 EUR primita in zilele lucratoare.

Personalitate preferata:

Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitoare, serioase, prietenoase, in forma fizica si mentala buna.

Experienta si calificarea necesara: Min. 1 an experienta pe un post de sofer de camioane grele in strainatate.

Detinerea unui certificat de competenta profesionala (CCR) si a unui card tahograf este obligatorie.

Detinerea unui certificat ADR, a unei diplome sau specializari relevante ar putea reprezenta un avantaj la selectie.

Nivel engleza solicitat: Mediu/Advansat

Avantajele postului:

- Contract individual de munca pe durata de 12 luni, cu posiblitate de prelungire.
- Castiguri lunare intre 1.317 si 1.787 EUR net (sumele sunt compuse din salariu fix + diurna).
- Preluare gratuita de la aeroport.
- Pretul biletului de avion este rambursat total sau partial.
- Cazarea pre-identificata si asigurata gratuit.
- Curs de pregatire oferit gratuit, pe durata caruia Angajatii sunt platiti.
- Flota moderna, dotata cu calculator de bord pentru comunicare, navigare si gestiune a timpului de condus.
- Bonus trimestrial de 250 EUR la salariu pentru performante si capacitati superioare (odata la 3 luni).
- Fiecare 6 saptamani de munca sunt urmate de 1 saptamana libera,
daca soferul doreste acest lucru. Pentru acest timp soferii nu sunt platiti diurna insa primesc salariul de baza.

Plecare: De regula 2-4 saptamani de la data aducerii la dosar a tuturor documentelor relevante pentru plasare*

* in functie de profilul candidatului

Job Categories: Transporturi/Distributie/Depozitare. Job Types: Full-Time.

148 total views, 1 astazi