24 sep 2015

Full-Time Ingrijire copii – Mother’s help

H&M Impact Recruiting – Posted by adminLondon, England, United Kingdom

Descrierea jobului

Ingrijire copii – Mother’s help

Marea Britaie (Anglia, Scotia, Tara Galilor si Irlanda de Nord) : Ingrijire copii (Mother’s help)

Plasamentele se efectueaza de regula pe intreg teritoriul Regatului Unit

Numar posturi disponibile in 2015: Nelimitat

Tip de contract: Contract de prestari servicii

Datele de plata ale remuneratiei:

Intre 100-150 GBP/ saptamana

Remuneratia maxim posibila este de 300 GBP/ saptamana Remuneratia minima si maxima depinde de profilul candidatului.
Conditiile de cazare: Oferita gratuit de catre Familia-gazda
Conditiile de asigurare a hranei: Oferite gratuit de catre Familia-gazda

Personalitate preferata: Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitoare, serioase, prietenoase, in forma fizica si mentala buna.

Experienta si calificarea necesara: Sunt bineveniti candidatii atat cu cat
si fara experienta prealabila.

Calificarea in domeniu poate reprezenta un avantaj la selectie.

Nivel engleza solicitat: Mediu/ Advansat

Avantajele postului:

- Se acceseaza foarte usor de catre orice candidat care isi doreste o plecare usoara, rapida, fara prea multe responsabilitati si care ii permite sa castige usor bani pe care ii poate economisi, deoarece cazarea si masa sunt gratuite in cadrul familiei gazda.

- Se lucreaza intre 8 – 12 ore pe zi.

- Acest program da sansa candidatiilor de pana la 55 ani, sa lucreze in cadrul famiilor din ANGLIA pentru ingrijirea copiilor, in conditiile in care acest segment de varsta este foarte afectat de lipsa locurilor de munca vacante.

- Acest program ofera deci un mare avantaj pentru cine doreste sa lucreze pe termen lung in Marea Britanie si sa se realizeze pe plan profesional. Candidatii pot opta la sfarsitul perioadei contractuale sa lucreze nerestrictionat in orice alt domeniu de activitate doresc.

- Candidatii au o şansă extraordinară de a-si perfecţiona nivelul limbii engleze, atât în cadrul familiei gazdă, cât şi prin participarea la cursuri de limba engleză avizate de Oxford sau Cambridge.

- Este o experienţă de viaţă extraordinară care oferă şansa candidatiilor de a se familiariza cu specificul cultural al Marii Britanii şi al zonei în care vor locui pe perioada în care vor fi ca un „BIG BROTHER” pentru copii familiei gazda.

- Se castiga bani, fără a avea statutul de angajat, ci de membru al familiei. Candidatii sunt cazati într-o cameră separată cu tot ceea ce este necesar pentru a se simţi confortabil. De asemenea, vor lua masa împreună cu familia şi vor avea asigurare medicală plătită de familia gazdă. In multe cazuri Mother Help-ul insoteste familia inclusiv in
excursii, ceea ce le ofera sansa sa vada multe alte tari/ locuri pe durata concediului familiei gazda.

Plecare: De regula 1-2 saptamani de la data aducerii la dosar a tuturor documentelor relevante pentru plasare*

* in functie de profilul candidatului

Job Categories: AuPair/BabySitter/Menaj/ServiciiCuratenie. Job Types: Full-Time.

137 total views, 1 astazi