24 sep 2015

Full-Time Ingrijire batrani ITALIA – Personal curatenie

H&M Impact Recruiting – Posted by adminRoma, Lazio, Italy

Descrierea jobului

Ingrijire batrani ITALIA – Personal curatenie

Plasamentele se efectueaza la Familii-gazda situate pe intreg teritoriul Italiei.

Tip de contract: Contract de prestari servicii

Datele de plata ale remuneratiei: Minim 600 EUR/ luna brut

Conditiile de cazare: Oferita gratuit de catre Familia-gazda.

Conditiile de asigurare a hranei: Oferite gratuit de catre Familia-gazda. Candidatul isi prepara singur mesele.

Personalitate preferata: Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitoare, serioase, prietenoase, in forma fizica si mentala buna.

Experienta si calificarea necesara: Sunt bineveniti candidatii atat cu cat si fara experienta prealabila.

Calificarea in domeniu poate reprezenta un avantaj la selectie.

Nivel italiana solicitat: Nu este necesara cunoasterea limbii italiane, dar acest lucru poate constitui un avantaj.

Avantajele postului: – Se acceseaza foarte usor de catre orice candidata care isi doreste o plecare usoara, rapida, fara prea multe responsabilitati si care ii permite sa castige usor bani pe care ii poate economisi, deoarece cazarea si masa sunt gratuite in cadrul Familiei- gazda.

- Se lucreaza intre 8–12 ore/ zi si se castiga o remuneratie intre 600-700 EUR/ luna.

- Acest program da sansa candidatelor de pana la 55 ani sa lucreze in cadrul familiilor din Italia in domeniul asistentei medicale/ sociale sau a curateniei si serviciilor suport, in conditiile in care acest segment de varsta este foarte afectat de lipsa locurilor de munca vacante.

- Acest program ofera deci un mare avantaj pentru cine doreste sa lucreze pe termen lung in Italia si sa se realizeze pe plan profesional.

- Candidatele au o şansă extraordinară de a-si perfecţiona nivelul limbii
italiene, în cadrul Familiei-gazdă.

- Este o experienţă de viaţă extraordinară care oferă şansa candidatelor de a se familiariza cu specificul cultural al Italiei şi al zonei în care vor locui.

- Se castiga bani, fără a avea statutul de angajat, ci de membru al
familiei. Candidatele sunt cazate într-o cameră separată cu tot ceea ce este necesar pentru a se simţi confortabil.

- In multe cazuri candidata insoteste familia inclusiv in excursii, ceea ce le ofera sansa sa vada multe alte tari/ locuri pe durata concediului Familiei- gazda.

Plecare: De regula 1-4 saptamani de la data aducerii la dosar a tuturor documentelor relevante pentru plasare*

* in functie de profilul candidatului

Job Categories: Ingrijire batrani. Job Types: Full-Time.

133 total views, 1 astazi