24 sep 2015

Full-Time Bucatari – Chef de Partie

H&M Impact Recruiting – Posted by adminLondon, England, United Kingdom

Descrierea jobului

Bucatari – Chef de Partie

Marea Britaie (Anglia, Scotia, Tara Galilor si Irlanda de Nord) : Bucatari

Plasamentele se efectueaza de regula in restaurante situate pe intreg teritoriul Regatului Unit

Tip de contract: Contract individual de munca cu norma intreaga

Datele de plata ale remuneratiei: Intre 6,50 – 8,42 GBP/ ora brut Aproximativ 18.000-22.000 GBP/ an

Salariile minim si maxim depind de profilul candidatului.

Conditiile de cazare: Cazare temporara (max. 1 luna) pre-identificata de angajator, dar platita de catre candidat.

Cheltuielile pentru cazarea temporara, inclusiv utilitati (apa, gaze, electricitate, gunoi etc.) se pot ridica la aproximativ 200-250 GBP/ luna in functie de locatie. Plata chiriei se face saptamanal sau lunar, in functie de proprietarul cazarii.

Conditiile de asigurare a hranei: De regula, mesele sunt oferite gratuit în timpul orelor de program. Exista situatii cand mesele vor fi contra cost, insa preturile sunt modice.

Personalitate preferata: Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitori, seriosi, prietenosi, in forma fizica si mentala buna, cu bune abilitati de organizare.

Experienta si calificarea necesara: Se cere experienta de minim 3 luni pe un post similar.

Calificarea in domeniu poate reprezenta un avantaj la selectie.

Nivel engleza solicitat: Mediu/ Advansat

Avantajele postului: – Plecarile sunt foarte rapide.

- Castiguri foarte bune, de regula de aproximativ 18.000–22.000 GBP/
an.

- Toti candidatii vor avea parte de un stagiu de pregatire profesionala in cadrul restaurantului unde vor presta munca.

- Cazare pre-identificata de catre Angajator, de regula aproape de locul de munca.

- Sector de activitate foarte placut, dinamic si bine remunerat, care ofera sansa de a face cariera in cadrul unor grupuri importante de restaurante.

- Restaurantele sunt de top, situate pe tot teritoriul Marii Britanii, dar cu preponderenta in Londra si imprejurimile Londrei.

Plecare: De regula 1-4 saptamani de la data aducerii la dosar a tuturor documentelor relevante pentru plasare*

* in functie de profilul candidatului

Job Categories: Restaurant/Food Service/Catering. Job Types: Full-Time.

142 total views, 1 astazi